Jadorna Studio Sp. z o.o. – Projektowanie i zakładanie ogrodów

blog

Jadorna w Zieleni Miejskiej

W lutowym numerze Zieleni Miejskiej znalazła się niespodzianka od Jadorna  – artykuł o projekcie zieleni dla Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu.

 


Całość artykułu można znaleźć w wersji papierowej czasopisma „Zieleń Miejska”, dostępnej w wybranych salonach Empik, a także w wersji internetowej – niestety, dopiero po zalogowaniu.

Plansze rysunkowe do tego projektu można natomiast obejrzeć tutaj – zupełnie za darmo!

Praca nad koncepcją była fascynująca, przede wszystkim dlatego, że stanowiła zarówno odmianę od „codziennych” projektów, jak i wyzwanie – ze względu na obszar oraz charakter. Trzeba tu było zadbać zarówno o zieleń, jak i o małą architekturę, zaplanować plac zabaw, fontannę, altanki, a przede wszystkim wyspę dla lemurów. Projekt wymagał zebrania licznych materiałów z różnych dziedzin i kilku opinii ekspertów. Ale było warto – zebrane w ten sposób doświadczenie jest po prostu bezcenne!

Na podstawie mojej koncepcji powstał już – po przetargu – projekt wykonany przez ALTER POLIS  z Gdańska. Na razie prace budowlane jeszcze nie ruszyły,  ale bądźmy dobrej myśli! Zoo z pewnością zasługuje na taką przemianę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook