Jadorna Studio Sp. z o.o. – Projektowanie i zakładanie ogrodów

Ogród na skraju lasu

Ogród podzielono na dwie strefy: naturalną, położoną za domem, oraz formalną, znajdującą się we frontowej części działki.

Nasadzenia bylin, traw i paproci o naturalistycznym charakterze oraz wijące się wykorowane ścieżki wkomponowano w istniejące grupy sosen, brzóz i grabów. Jeden z dłuższych boków oraz tył działki obsadzono dużymi, kwitnącymi krzewami takimi jak lilaki i dzikie róże. Drugi bok osłania przed wzrokiem ciekawskich żywopłot grabowy. Żywopłot ten odsunięto od ogrodzenia ze względu na obecność dużego psa w ogrodzie. Zwierzę może rozładować swą energię bawiąc się na obszernym trawniku za domem.

W narożniku znalazło się miejsce na altankę, a pod brzozą ustawiono ławkę.

W strefie formalnej znajduje się geometryczny ogród różany z romantyczną pergolą obsadzoną pnącymi różami i ścieżkami wysypanymi białym żwirem. Z przodu ogrodu, na gładkim trawniku, rosną szczepione na pniu migdałki trójklapowe i wierzby ‚Hakuro-Nishiki’.

Na całym terenie posadzono cebulki wiosennych roślin takich jak tulipany i krokusy.  Wiosną zakwitną one na rabatach oraz na trawniku.

Poniżej koncepcja i wizualizacja ogrodu. Zapraszamy do zapoznania się z referencjami wystawionymi firmie Jadorna przez właścicieli ogrodu.